Kanał RSS e-mail może przynieść korzyści na kilka sposobów

RSS to skrót od Really Simple Syndication lub Rich Site Summary. Kanały te umożliwiają przeglądanie zaktualizowanych treści w czytniku, czytniku mobilnym lub za pośrednictwem poczty e-mail. Mogą być również określane jako kanał internetowy. Preferuję subskrypcję przez e-mail dla moich kanałów RSS. Korzystanie z kanałów RSS przynosi korzyści zarówno czytelnikom, jak i właścicielom witryn sieci Web.

Krótko mówiąc, kanały RSS lub często aktualizowane informacje ze źródła mediów cyfrowych za pośrednictwem mechanizmu dostarczania treści. Kanały pomagają zarządzać ogromną ilością informacji dostępnych w Internecie. Te źródła tych informacji mogą obejmować witryny internetowe, blogi, kanały informacyjne, szkoły, podcasty itp.

Zamiast często sprawdzać aktualizacje w witrynie, ta usługa jest Jakub Grabowski podobna do bezpłatnej subskrypcji magazynu lub gazety, a nawet osobistej usługi kablowej. Przekazuje informacje o aktualizacji i decydujesz, czy chcesz ją przeczytać, czy nie.

Kanały zawierają pełny tekst lub streszczenie tekstu wraz ze źródłem i datą publikacji. Zdjęcia i grafiki mogą być dołączone do całej treści, ale generalnie nie w wersji streszczonej. Ta ostatnia jest zazwyczaj krótką atrakcją z zaproszeniem do kliknięcia i przeczytania reszty historii.

Rejestrujesz się lub subskrybujesz kanał na ogół w procesie podwójnej zgody. Podajesz swój adres e-mail i ewentualnie “czy jesteś człowiekiem?” weryfikacja. Swój zamiar potwierdzasz w kolejnej weryfikacji mailowej wysłanej na podany przez Ciebie adres e-mail. Twoja subskrypcja zostanie potwierdzona dopiero po kliknięciu podanego linku. Wysłane kanały muszą mieć obowiązkową opcję rezygnacji lub rezygnacji z subskrypcji w każdym e-mailu.

Korzystam z subskrypcji e-mail RSS, ponieważ mam wielu autorów i blogów, które śledzę. Nigdy nie miałem dyscypliny dla metody czytelnika, chociaż korzyścią jest to, że nie musisz podawać swojego adresu e-mail. Nie mam też smartfona, a więc nie mam możliwości czytnika mobilnego.

Nie jestem technicznym i nie jestem koderem. Dlatego nie będę wchodził w wyjaśnienie kilku wersji ani sposobu działania kanałów RSS. Powiem, że działają dobrze i dla czytelników i wydawców. Czytelnicy natychmiast otrzymują informacje, które ich interesują. Właściciele witryn internetowych lub wydawcy mogą szybciej wysyłać swoje informacje do swoich czytelników.